Akademia People Helper
Tomasz Grzelak

Biorę odpowiedzialność

Jest coś, co łączy mnie ze współczesnymi liderami oraz przywódcami. To przekonanie, że sam tworzę swój świat i biorę za niego pełną odpowiedzialność.

 

Rozumiejąc kwadrat odpowiedzialności, w którym to ja jestem odpowiedzialny, Ty jesteś odpowiedzialny, sytuacja jest odpowiedzialna i Bóg jest odpowiedzialny prowadzę w pełni satysfakcjonujące życie.

 

Głęboko wierzę, że niezależnie od tego, co się stanie, to ja kreuję i buduję moją rzeczywistość i mój świat. Czy jest dobrze, czy jest źle - ja jestem za to odpowiedzialny. I to jest pozytywne przekonanie dające siłę i wiarę.

 

Wierzę, że sam kształtuję swoje życie - zarówno myślą, jak i czynem, działaniem. Codziennie widzę dowody na słuszność tej idei. Urzeczywistniają się moje marzenia, cele, ale dzieje się tak dlatego, że ciężko pracuję nad tym, by się ziściły. Cel pojawia się w umyśle, tam go pielęgnuję, doprowadzam do perfekcji, w pełni przeżywam go i wizualizuję co będzie, gdy się urzeczywistni. Absorbuję go wszystkimi zmysłami. A później zaczynam realizować.

Jeżeli nie wierzysz, że sam kształtujesz swój świat, to skazujesz się na pasmo klęsk, życie w strachu i ciągłych pretensji do innych, Boga i sytuacji. Oddajesz kontrolę nad swoim życiem w ręce przypadku, życie przebiega obok Ciebie, a Ty jesteś widzem, a nie uczestnikiem i kreatorem.

 

Przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie jest miarą dojrzałości. To świadectwo siły charakteru. To też możliwość wygrania wszystkiego. Trzeba mieć tylko odwagę o to, by zagrać i wierzyć w zwycięstwo. Znajdź w sobie siłę, weź odpowiedzialność i wygraj świadome, pełne życie. 

Dodaj komentarz

Design by social time